tu jesteś:    Strona główna

Termy Bukowina Tatrzańska
Termy znajdują się w odległości 15 km od Zakopanego i 20 km od Nowego Targu. Są one centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodkiem uzdrowiskowym i re­ha­bi­li­ta­cyj­nym w zacisznej okolicy otoczonej lasami, z pięknym widokiem na góry. Obiekty termalne obejmą 12 basenów. Temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 28-36°C. Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, między innymi zjeżdżalnię oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych.

"Terma Bukowina Tatrzańska" korzysta z wody termalnej nawierconej w otworze usytuowanym na północno-zachodnim zboczu Wysokiego Wierchu, w odległości około 6 km od brzegu Tatr. Otwór ten był nadzorowany i udokumentowany przez specjalistów Oddziału Karpackiego Państwowego Instytutu Geologicznego w Krakowie.
Warunki krążenia oraz litologia środowiska skalnego wpływają na właściwości wody termalnej. Wody opadowe inflirtujące w skały masywu tatrzańskiego migrują z prędkością od kilku do kilkunastu metrów rocznie ku północy, zgodnie z kierunkiem zapadania warstw wodonośnych. Takie prędkości przepływu wód pod­ziem­nych skutkują różnicowaniem czasów kontaktów wody ze skałą, czego odbiciem jest chemizm wód.

« POWRÓT
Odkryj Białkę   |   Noclegi   |   Kuchnia   |   Lato   |   Zima   |  
© MATinternet s.c. - ZAKOPANE :: Powered by AntCms

akwarystyka morska       szkolenie psów