tu jesteś:    Strona główna

Atrakcje Zimowe - BIAŁKA TATRZAŃSKA

Tutejsze stoki są łagodne, trasy szerokie i dobrze utrzymane.
Znajduje się tu 18 wyciągów, w tym dwie koleje krzesełkowe, trzyosobowa, o długości 1380m i czteroosobowa o długości 800 m, wyciągi orczykowe i talerzykowe.

Przepustowość wszystkich wyciągów w Białce Tatrzańskiej wynosi ok. 15 000 osób na godzinę - wyciągi w jednym systemie karty to ok. 10 000 osób na godzinę, natomiast długość wszystkich tras zjazdowych to ponad 15 000 m. Białka Tatrzańska zapewnia swoim gościom ponad 5000 miejsc noclegowych.


Ukształtowanie terenu, warunki klimatyczne oraz potrzeby turystów, skłoniły białczańskich gospodarzy do stworzenia warunków sprzyjających uprawianiu różnorodnych sportów zimowych.

Jedną z największych tutejszych atrakcji są wyciągi narciarskie.

Kilkanaście wyciągów usytuowanych na naturalnych stokach o różnym nachyleniu i długości przyciąga amatorów białego szaleństwa z całej Polski.

Trasy są starannie przygotowywane przez ratraki, sztucznie naśnieżane, a stoki oświetlone, co umożliwia korzystanie z wyciągów także nocą.

Zaraz przy wyciągu możemy zjeść gorący posiłek. Są tutaj również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i szkółki narciarskie.

W Białce Tatrzańskiej każdego roku odbywa się kilkanaście imprez zimowych, m. in.: zjazd na plastikowych workach wypełnionych sianem czy słynna biała noc sylwestrowa na nartach.

« POWRÓT
Odkryj Białkę   |   Noclegi   |   Kuchnia   |   Lato   |   Zima   |  
© MATinternet s.c. - ZAKOPANE :: Powered by AntCms